Пояснення цього голосування ще не готове. Вірте або ні, це нелегка справа проаналізувати кожен законопроект та пояснити особливості кожного голосування у нашому Парламенті. Якщо Ти хочеш дізнатися більше про це голосування, Тобі допоможе Електронний протокол: читай стенограму, слухай звукові файли, дивись відео із сесійного засідання. Ти можеш покращити наш сайт та допомогти іншим зрозуміти, про що йдеться - напиши своє резюме і поясни, про що було це голосування.

Результат голосування Прийнятий

Відбулося 92 голосування проти лінії фракції.

Фракція Голоси
Група "Воля народу" (95% явки) 9 Так 0 Ні 0 Утрималися 10 Не голосували
Володимир Бандуров Запорізька область Так
Степан Івахів Волинська область Так
Сергій Мельничук обрано в Раду за списком партії Так
Ігор Молоток Сумська область Так
Ярослав Москаленко Київська область Так
Андрій Немировський обрано в Раду за списком партії Так
Михайло Поплавський Кіровоградська область Так
Віктор Развадовський Житомирська область Так
Юрій Шаповалов Полтавська область Так
Анатолій Гіршфельд Харківська область Не голосували
Андрій Деркач Сумська область Не голосували
Олесь Довгий Кіровоградська область Не голосували
Сергій Лабазюк Хмельницька область Не голосували
Володимир Литвин Житомирська область Не голосували
Сергій Мартиняк Волинська область Не голосували
Олександр Онищенко Київська область Не голосували
Олександр Пономарьов Запорізька область Не голосували
Євген Рибчинський м. Київ Не голосували
Іван Фурсін Одеська область Не голосували
Вячеслав Богуслаєв Запорізька область Відсутні
Група "Партія "Відродження" (78% явки) 8 Так 0 Ні 0 Утрималися 10 Не голосували
Віталій Барвіненко Одеська область Так
Євгеній Гєллєр Донецька область Так
Василь Гуляєв Одеська область Так
Артем Ільюк Миколаївська область Так
Володимир Кацуба Харківська область Так
Олег Кулініч Полтавська область Так
Дмитро Святаш Харківська область Так
Антон Яценко Черкаська область Так
Станіслав Березкін Кіровоградська область Не голосували
Олександр Біловол Харківська область Не голосували
Геннадій Бобов Черкаська область Не голосували
Віктор Бондар Хмельницька область Не голосували
Володимир Зубик Черкаська область Не голосували
Михайло Ланьо Закарпатська область Не голосували
Валентин Ничипоренко Черкаська область Не голосували
Віктор Остапчук Харківська область Не голосували
Олександр Пресман Одеська область Не голосували
Віталій Хомутиннік Харківська область Не голосували
Антон Кіссе Одеська область Відсутні
Леонід Клімов Одеська область Відсутні
Валерій Писаренко Харківська область Відсутні
Андрій Шипко Дніпропетровська область Відсутні
Ігор Шкіря Донецька область Відсутні
Позафракційні (62% явки) 20 Так 0 Ні 0 Утрималися 14 Не голосували
Тарас Батенко Львівська область Так
Борислав Береза м. Київ Так
Ганна Гопко обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Денисенко Дніпропетровська область Так
Юрій Дерев'янко Івано-Франківська область Так
Валентин Дідич Дніпропетровська область Так
Дмитро Добродомов Львівська область Так
Остап Єднак обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Іллєнко м. Київ Так
Павло Кишкар обрано в Раду за списком партії Так
Віктор Кривенко обрано в Раду за списком партії Так
Віталій Купрій Дніпропетровська область Так
Юрій Левченко м. Київ Так
Олег Осуховський Рівненська область Так
Володимир Парасюк Львівська область Так
Андрій Парубій обрано в Раду за списком партії Так
Вікторія Пташник обрано в Раду за списком партії Так
Оксана Сироїд обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Фельдман Харківська область Так
Олександр Шевченко Івано-Франківська область Так
Віктор Балога Закарпатська область Не голосували
Яків Безбах Дніпропетровська область Не голосували
Юрій Бублик Полтавська область Не голосували
Олександр Герега Хмельницька область Не голосували
Михайло Головко Тернопільська область Не голосували
Володимир Гройсман обрано в Раду за списком партії Не голосували
Анатолій Денисенко Харківська область Не голосували
Сергій Ківалов Одеська область Не голосували
Олександр Марченко Київська область Не голосували
Володимир Мисик Харківська область Не голосували
Сергій Міщенко Київська область Не голосували
Федір Негой Херсонська область Не голосували
Сергій Рудик Черкаська область Не голосували
Ірина Суслова обрано в Раду за списком партії Не голосували
Владислав Атрошенко Чернігівська область Відсутні
Іван Балога Закарпатська область Відсутні
Павло Балога Закарпатська область Відсутні
Андрій Білецький м. Київ Відсутні
Олександр Дубінін Дніпропетровська область Відсутні
Костянтин Жеваго Полтавська область Відсутні
Павло Кишкар обрано в Раду за списком партії Відсутні
Сергій Клюєв Донецька область Відсутні
Вячеслав Константіновський м. Київ Відсутні
Віктор Кривенко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Едуард Матвійчук Одеська область Відсутні
Богдан Матківський Львівська область Відсутні
Олег Мусій Львівська область Відсутні
Федір Негой Херсонська область Відсутні
Василь Петьовка Закарпатська область Відсутні
Олександр Супруненко м. Київ Відсутні
Ірина Суслова обрано в Раду за списком партії Відсутні
Сергій Тарута Донецька область Відсутні
Борис Філатов Дніпропетровська область Відсутні
Дмитро Ярош Дніпропетровська область Відсутні
Фракція ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" (85% явки) 88 Так 0 Ні 1 Утрималися 29 Не голосували
Віктор Пинзеник обрано в Раду за списком партії Утрималися
Сергій Алєксєєв обрано в Раду за списком партії Так
Дмитро Андрієвський м. Київ Так
Андрій Антонищак обрано в Раду за списком партії Так
Володимир Ар'єв м. Київ Так
Володимир Арешонков Житомирська область Так
Ігор Артюшенко Запорізька область Так
Олександр Бакуменко обрано в Раду за списком партії Так
Олег Барна Тернопільська область Так
Сергій Березенко Чернігівська область Так
Ольга Бєлькова обрано в Раду за списком партії Так
Ольга Богомолець обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Вадатурський Миколаївська область Так
Іван Вінник Херсонська область Так
Владислав Голуб Черкаська область Так
Олексій Гончаренко обрано в Раду за списком партії Так
Роберт Горват Закарпатська область Так
Андрій Гордєєв Херсонська область Так
Руслан Демчак Вінницька область Так
Олександр Дехтярчук Рівненська область Так
Олег Дмитренко Чернігівська область Так
Олександр Домбровський Вінницька область Так
Богдан Дубневич Львівська область Так
Ярослав Дубневич Львівська область Так
Анатолій Євлахов Чернігівська область Так
Олександр Жолобецький Миколаївська область Так
Григорій Заболотний обрано в Раду за списком партії Так
Світлана Заліщук обрано в Раду за списком партії Так
Марія Іонова обрано в Раду за списком партії Так
Костянтин Іщейкін Полтавська область Так
Іванна Климпуш-Цинцадзе обрано в Раду за списком партії Так
Руслан Князевич обрано в Раду за списком партії Так
Михайло Кобцев обрано в Раду за списком партії Так
Борис Козир Миколаївська область Так
Ігор Кононенко обрано в Раду за списком партії Так
Вадим Кривохатько Запорізька область Так
Степан Кубів обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Кудлаєнко обрано в Раду за списком партії Так
Анатолій Кузьменко Кіровоградська область Так
Іван Куліченко Дніпропетровська область Так
Максим Курячий Дніпропетровська область Так
Микола Кучер Вінницька область Так
Микола Лаврик Сумська область Так
Ярослав Лесюк обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Лещенко обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Лівік Миколаївська область Так
Андрій Лопушанський Львівська область Так
Ірина Луценко обрано в Раду за списком партії Так
Микола Люшняк Тернопільська область Так
Давид Макар'ян обрано в Раду за списком партії Так
Юрій Македон Вінницька область Так
Юлій Мамчур обрано в Раду за списком партії Так
Олена Матузко обрано в Раду за списком партії Так
Роман Мацола Хмельницька область Так
Сергій Мельник Хмельницька область Так
Володимир Мельниченко Хмельницька область Так
Іван Мельничук Вінницька область Так
Олексій Мушак обрано в Раду за списком партії Так
Мустафа-Масі Найєм обрано в Раду за списком партії Так
Олег Недава Донецька область Так
Богдан Онуфрик обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Павелко обрано в Раду за списком партії Так
Микола Паламарчук обрано в Раду за списком партії Так
Валерій Пацкан обрано в Раду за списком партії Так
Олег Петренко Черкаська область Так
Олексій Порошенко Вінницька область Так
Оксана Продан обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Ревега Житомирська область Так
Іван Рибак Чернівецька область Так
Павло Різаненко Київська область Так
Владислав Севрюков обрано в Раду за списком партії Так
Юрій Соловей Івано-Франківська область Так
Олександр Співаковський Херсонська область Так
Іван Спориш Вінницька область Так
Григорій Тіміш Чернівецька область Так
Геннадій Ткачук обрано в Раду за списком партії Так
Микола Томенко обрано в Раду за списком партії Так
Ірина Фріз обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Хлань Херсонська область Так
Ольга Червакова обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Черненко обрано в Раду за списком партії Так
Рефат Чубаров обрано в Раду за списком партії Так
Віктор Чумак м. Київ Так
Григорій Шверк обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Шинькович Хмельницька область Так
Ніна Южаніна обрано в Раду за списком партії Так
Тарас Юрик Тернопільська область Так
Оксана Юринець Львівська область Так
Василь Яніцький Рівненська область Так
Василь Брензович обрано в Раду за списком партії Не голосували
Артур Герасимов обрано в Раду за списком партії Не голосували
Ірина Геращенко обрано в Раду за списком партії Не голосували
Дмитро Голубов Одеська область Не голосували
Ігор Гринів обрано в Раду за списком партії Не голосували
Віталій Гудзенко Київська область Не голосували
Валерій Давиденко Чернігівська область Не голосували
Михайло Довбенко Івано-Франківська область Не голосували
Гліб Загорій обрано в Раду за списком партії Не голосували
Андрій Кіт Львівська область Не голосували
Наталія Ковальчук обрано в Раду за списком партії Не голосували
Леонід Козаченко обрано в Раду за списком партії Не голосували
Сергій Куніцин обрано в Раду за списком партії Не голосували
Віталій Курило Луганська область Не голосували
Тарас Кутовий Полтавська область Не голосували
Дмитро Лубінець Донецька область Не голосували
Юрій Луценко обрано в Раду за списком партії Не голосували
Анатолій Матвієнко обрано в Раду за списком партії Не голосували
Наталія Новак обрано в Раду за списком партії Не голосували
Артур Палатний обрано в Раду за списком партії Не голосували
Ігор Побер обрано в Раду за списком партії Не голосували
Борислав Розенблат Житомирська область Не голосували
Руслан Сольвар Київська область Не голосували
Олександр Сугоняко Сумська область Не голосували
Олександр Третьяков м. Київ Не голосували
Сергій Тригубенко обрано в Раду за списком партії Не голосували
Геннадій Чекіта Одеська область Не голосували
Віталій Чепинога обрано в Раду за списком партії Не голосували
Петро Юрчишин Вінницька область Не голосували
Сергій Валентиров Запорізька область Відсутні
Юрій Гарбуз Луганська область Відсутні
Олександр Грановський обрано в Раду за списком партії Відсутні
Вадим Денисенко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Мустафа Джемілєв обрано в Раду за списком партії Відсутні
Максим Єфімов Донецька область Відсутні
Валерій Іщенко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Сергій Каплін Полтавська область Відсутні
Аркадій Корнацький Миколаївська область Відсутні
Віктор Король обрано в Раду за списком партії Відсутні
Марія Матіос обрано в Раду за списком партії Відсутні
Ігор Насалик Івано-Франківська область Відсутні
Вадим Нестеренко Дніпропетровська область Відсутні
Роман Романюк обрано в Раду за списком партії Відсутні
Петро Сабашук Запорізька область Відсутні
Олексій Савченко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Олександр Урбанський Одеська область Відсутні
Костянтин Усов Дніпропетровська область Відсутні
Єгор Фірсов обрано в Раду за списком партії Відсутні
Микола Фролов Запорізька область Відсутні
Костянтин Яриніч Кіровоградська область Відсутні
Фракція політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України (84% явки) 15 Так 0 Ні 0 Утрималися 1 Не голосували
Олександр Абдуллін обрано в Раду за списком партії Так
Владислав Бухарєв Сумська область Так
Сергій Власенко обрано в Раду за списком партії Так
Валерій Дубіль обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Євтушок Рівненська область Так
Вадим Івченко обрано в Раду за списком партії Так
Іван Кириленко обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Кожем'якін обрано в Раду за списком партії Так
Олена Кондратюк обрано в Раду за списком партії Так
Іван Крулько обрано в Раду за списком партії Так
Олексій Рябчин обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Соболєв обрано в Раду за списком партії Так
Борис Тарасюк обрано в Раду за списком партії Так
Юлія Тимошенко обрано в Раду за списком партії Так
Альона Шкрум обрано в Раду за списком партії Так
Григорій Немиря обрано в Раду за списком партії Не голосували
Олександра Кужель обрано в Раду за списком партії Відсутні
Ігор Луценко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Надія Савченко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" (89% явки) 62 Так 0 Ні 0 Утрималися 10 Не голосували
Ігор Алексєєв обрано в Раду за списком партії Так
Валерій Бабенко обрано в Раду за списком партії Так
Юрій Бабій обрано в Раду за списком партії Так
Юрій Береза обрано в Раду за списком партії Так
Олена Бойко обрано в Раду за списком партії Так
Михайло Бондар Львівська область Так
Ігор Бриченко обрано в Раду за списком партії Так
Максим Бурбак Чернівецька область Так
Петро Ванат обрано в Раду за списком партії Так
Ігор Васюник обрано в Раду за списком партії Так
Микола Величкович обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Висоцький обрано в Раду за списком партії Так
Юрій Вознюк Рівненська область Так
Михайло Гаврилюк Київська область Так
Антон Геращенко обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Горбунов обрано в Раду за списком партії Так
Лілія Гриневич обрано в Раду за списком партії Так
Ігор Гузь Волинська область Так
Людмила Денісова обрано в Раду за списком партії Так
Павло Дзюблик Житомирська область Так
Анатолій Дирів Івано-Франківська область Так
Сергій Драюк обрано в Раду за списком партії Так
Леонід Ємець м. Київ Так
Ірина Єфремова обрано в Раду за списком партії Так
Роман Заставний обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Іванчук обрано в Раду за списком партії Так
Наталія Кацер-Бучковська обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Кірш Харківська область Так
Микола Княжицький обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Кодола Чернігівська область Так
Олена Колганова обрано в Раду за списком партії Так
Тарас Кремінь обрано в Раду за списком партії Так
Вадим Кривенко обрано в Раду за списком партії Так
Геннадій Кривошея обрано в Раду за списком партії Так
Олег Кришин Дніпропетровська область Так
Олександр Ксенжук обрано в Раду за списком партії Так
Ігор Лапін Волинська область Так
Георгій Логвинський обрано в Раду за списком партії Так
Валерій Лунченко обрано в Раду за списком партії Так
Микола Мартиненко обрано в Раду за списком партії Так
Олена Масоріна обрано в Раду за списком партії Так
Олег Медуниця Сумська область Так
Сергій Пашинський обрано в Раду за списком партії Так
Павло Пинзеник обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Помазанов обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Присяжнюк обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Река Полтавська область Так
Віктор Романюк Київська область Так
Юрій Савчук обрано в Раду за списком партії Так
Вадим Сидорчук обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Сочка обрано в Раду за списком партії Так
Віталій Сташук м. Київ Так
Дмитро Стеценко обрано в Раду за списком партії Так
Дмитро Сторожук обрано в Раду за списком партії Так
Вікторія Сюмар обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Тетерук обрано в Раду за списком партії Так
Юрій Тимошенко Івано-Франківська область Так
Дмитро Тимчук обрано в Раду за списком партії Так
Павло Унгурян обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Фаєрмарк обрано в Раду за списком партії Так
Тетяна Чорновол обрано в Раду за списком партії Так
Володимир Шкварилюк обрано в Раду за списком партії Так
Світлана Войцеховська обрано в Раду за списком партії Не голосували
Євген Дейдей обрано в Раду за списком партії Не голосували
Віктор Єленський обрано в Раду за списком партії Не голосували
Микола Кадикало обрано в Раду за списком партії Не голосували
Віталій Корчик обрано в Раду за списком партії Не голосували
Олена Ледовських обрано в Раду за списком партії Не голосували
Костянтин Матейченко обрано в Раду за списком партії Не голосували
Остап Семерак обрано в Раду за списком партії Не голосували
Микола Федорук Чернівецька область Не голосували
Михайло Хміль обрано в Раду за списком партії Не голосували
Денис Дзензерський обрано в Раду за списком партії Відсутні
Тетяна Донець обрано в Раду за списком партії Відсутні
Олександр Дроздик обрано в Раду за списком партії Відсутні
Ігор Котвіцький обрано в Раду за списком партії Відсутні
Андрій Левус обрано в Раду за списком партії Відсутні
Руслан Лук'янчук обрано в Раду за списком партії Відсутні
Максим Поляков обрано в Раду за списком партії Відсутні
Олександр Романовський обрано в Раду за списком партії Відсутні
Володимир Соляр обрано в Раду за списком партії Відсутні
Фракція Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ" (81% явки) 16 Так 0 Ні 3 Утрималися 2 Не голосували
Тарас Пастух Тернопільська область Утрималися
Руслан Сидорович обрано в Раду за списком партії Утрималися
Єгор Соболєв обрано в Раду за списком партії Утрималися
Альона Бабак обрано в Раду за списком партії Так
Наталія Веселова обрано в Раду за списком партії Так
Вікторія Войціцька обрано в Раду за списком партії Так
Ігор Діденко обрано в Раду за списком партії Так
Любомир Зубач обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Кіраль обрано в Раду за списком партії Так
Ярослав Маркевич обрано в Раду за списком партії Так
Іван Мірошніченко обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Опанасенко обрано в Раду за списком партії Так
Лев Підлісецький обрано в Раду за списком партії Так
Ірина Подоляк Львівська область Так
Анна Романова обрано в Раду за списком партії Так
Роман Семенуха обрано в Раду за списком партії Так
Семен Семенченко обрано в Раду за списком партії Так
Ірина Сисоєнко обрано в Раду за списком партії Так
Олена Сотник обрано в Раду за списком партії Так
Олег Березюк обрано в Раду за списком партії Не голосували
Тетяна Острікова обрано в Раду за списком партії Не голосували
Олександр Данченко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Андрій Журжій обрано в Раду за списком партії Відсутні
Павло Костенко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Олег Лаврик обрано в Раду за списком партії Відсутні
Олексій Скрипник обрано в Раду за списком партії Відсутні
Фракція Політичної партії "Опозиційний блок" у Верховній Раді України восьмого скликання (72% явки) 18 Так 0 Ні 1 Утрималися 12 Не голосували
Ігор Шурма обрано в Раду за списком партії Утрималися
Олексій Білий обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Вілкул обрано в Раду за списком партії Так
Юрій Воропаєв обрано в Раду за списком партії Так
Володимир Гусак обрано в Раду за списком партії Так
Олександр Долженков обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Кісельов обрано в Раду за списком партії Так
Дмитро Колєсніков обрано в Раду за списком партії Так
Артур Мартовицький Дніпропетровська область Так
Сергій Матвієнков Донецька область Так
Юрій Мірошниченко обрано в Раду за списком партії Так
Юрій Мороко обрано в Раду за списком партії Так
Євгеній Мураєв Харківська область Так
Олександр Нечаєв обрано в Раду за списком партії Так
Василь Німченко обрано в Раду за списком партії Так
Костянтин Павлов Дніпропетровська область Так
Сергій Сажко Донецька область Так
Юрій Солод Донецька область Так
Дмитро Шпенов Дніпропетровська область Так
Євген Балицький Запорізька область Не голосували
Тетяна Бахтеєва обрано в Раду за списком партії Не голосували
Андрій Гальченко Дніпропетровська область Не голосували
Дмитро Добкін Харківська область Не голосували
Михайло Добкін обрано в Раду за списком партії Не голосували
Тарас Козак обрано в Раду за списком партії Не голосували
Наталія Королевська обрано в Раду за списком партії Не голосували
Сергій Ларін обрано в Раду за списком партії Не голосували
Юлія Льовочкіна обрано в Раду за списком партії Не голосували
Юрій Павленко обрано в Раду за списком партії Не голосували
Михайло Папієв обрано в Раду за списком партії Не голосували
Вадим Рабінович обрано в Раду за списком партії Не голосували
Євген Бакулін Луганська область Відсутні
Юрій Бойко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Сергій Дунаєв Луганська область Відсутні
Юхим Звягільський Донецька область Відсутні
Юлій Іоффе Луганська область Відсутні
Сергій Льовочкін обрано в Раду за списком партії Відсутні
Іван Мирний обрано в Раду за списком партії Відсутні
Вадим Новинський обрано в Раду за списком партії Відсутні
Денис Омельянович Донецька область Відсутні
Микола Скорик обрано в Раду за списком партії Відсутні
Дмитро Шенцев Харківська область Відсутні
Нестор Шуфрич обрано в Раду за списком партії Відсутні
Фракція Радикальної партії Олега Ляшка (86% явки) 16 Так 0 Ні 0 Утрималися 2 Не голосували
Василь Амельченко обрано в Раду за списком партії Так
Віктор Вовк обрано в Раду за списком партії Так
Віктор Галасюк обрано в Раду за списком партії Так
Олексій Кириченко обрано в Раду за списком партії Так
Оксана Корчинська обрано в Раду за списком партії Так
Альона Кошелєва обрано в Раду за списком партії Так
Олег Купрієнко обрано в Раду за списком партії Так
Олексій Ленський обрано в Раду за списком партії Так
Андрій Лозовой обрано в Раду за списком партії Так
Олег Ляшко обрано в Раду за списком партії Так
Ігор Попов обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Рибалка обрано в Раду за списком партії Так
Денис Силантьєв обрано в Раду за списком партії Так
Сергій Скуратовський обрано в Раду за списком партії Так
Юрій Чижмарь обрано в Раду за списком партії Так
Юрій-Богдан Шухевич обрано в Раду за списком партії Так
Артем Вітко обрано в Раду за списком партії Не голосували
Дмитро Лінько обрано в Раду за списком партії Не голосували
Андрій Артеменко обрано в Раду за списком партії Відсутні
Ігор Мосійчук обрано в Раду за списком партії Відсутні
Злата Огнєвіч обрано в Раду за списком партії Відсутні
Всього (81% явки) 252 Так 0 Ні 5 Утрималися 90 Не голосували